Sodnik Chelseaju pomagal do točke, visoka zmaga Liverpoola

Premier Liga 9. Nov 201321:06 > 21:11

London – Ni veliko manjkalo, pa bi West Bromwich postal prvi klub, ki bi na Stamford Bridgeu ugnal Joseja Mourinha. In to bi uspelo njegovemu nekdanjemu učencu, Steveu Clarkeu, če le ne bi tekme sodil Lee Probert, ki je domačim v 94. minuti dosodil sumljivo enajstmetrovko.

Chelsea je sicer povedel po zadetku Samuela Eto’oja, ki je v odlični formi, v zaključku prvega polčasa. Gostje so v 61. minuti odgovorili, zadel je Shane Long, sedem minut kasneje pa je, tako je vsaj izgledalo, odločilni zadetek dosegel Stephane Sessegnon. Nato pa je prišla (ne)srečna 94. minuta, v kateri je sodnik Probert dosodil enajstmetrovko zaradi prekrška nad Ramiresom, ki pa ga roko na srce ni bilo. Eden Hazard ni storil napake in tako rešil točko za domače.
Veliko manj težav je imel Liverpool, ki je sedaj sam na drugem mestu lestvice, potem ko je doma s 4:0 odpravil Fulham. Prvi zadetek so si nogometaši iz Londona zabili kar sami, nesrečnik je bil Fernando Amorebieta, zasluge pa gredo Luisu Suarezu, ki je nato zadel še dvakrat, po podaji danes odličnega Stevena Gerrarda pa je zadel še Martin Škrtel.

Večerna tekma je pripadla Norwichu, ki je doma premagal West Ham. Odločilni zadetek je prispeval Robert Snodgrass, vse dvoma pa ob koncu tekme razblinil Leroy Fer.