Mourinho le uspel premagati Guardiolo

Premier Liga 26. Okt 201623:16 > 23:22
Getty Images

Nogometaši Manchester United imajo po seriji slabših rezultatov končno nekaj več razlogov za veselje, potem ko so v osmini finala Ligaškega pokala izločili mestne tekmece iz vrst Manchester Cityja. Med najboljših osem tudi West Ham in Southampton.

Za četrto zmago Joseja Mourinha proti Pepu Guardioli v medesbojnih obračunih je edini zadetek prispeval Juan Mata. Španec je v 54. minuti zaključil akcijo Zlatana Ibrahimovića, ki je pred tem po levi strani prodrl v kazenski prostor. Gledalci na Old Traffordu vsaj v prvem polčasu niso videli veliko zanimivega dogajanj. Po zadetku rdečih vragov je Guardiola v igro poslal tudi Raheema Sterlinga in Sergia Agüera, vendar brez pravega učinka. Mourinho je nekoliko zaprl igro in srečanje mirno pripeljal do konca.

Ob Unitedu sta si mesto med najboljšimi osmimi v Ligaškem pokalu zagotovila tudi West Ham in Southampton. Prvi so v mestnem derbiju z 2:1 izločili Chelsea, medtem ko so bili drugi z 1:0 boljši od Sunderlanda.