Liverpool se je rešil in znova zavzel vrh Premier lige

Premier Liga 5. Apr 201922:54 > 22:55
Bryn Lennon/Getty Images

Nogometaši Liverpoola so na prvi tekmi 33. kroga Premier lige po preobratu s 3:1 premagali Southampton in se vrnili na prvo mesto.

Redsi imajo na vrhu 82 točk in točko prednosti pred Manchester Cityjem, ki pa ima tekmo manj. Southampton s 33 točkami ostaja na 16. mestu.

Ekipa Jürgena Kloppa se je na stadionu St Mary’s dolgo trpeli, a na koncu prišla do zlata vredne zmage proti neugodnemu nasprotniku.

Southampton je sicer že v deveti minuti povedel z golo Shana Longa, ki je po napaki gostujoče obrambe ostal povsem sam pred vrati Liverpoola.

Gostje so do konca polčasa izid poravnali. V 36. minuti je bil uspešen Naby Keita. Za nekdanjega člana RB Leipziga je bil to prvi gol v dresu Liverpoola.

V drugem polčasu je Liverpool povsem zagospodaril na zelenici, a se svetniki niso želeli ukloniti. Vse do 80. minute, ko je Mohamed Salah zdrvel v protinapad in po dolgem šprintu z roba kazenskega prostora sijajno matiral domačega vratarja za svoj 50. gol v Premier ligi. Egipčan je z zadetkom prekinil dolg strelski post, ki je trajal kar 55 dni. Liverpool je na njegov gol v Premier ligi čakal kar osem tekem.

Končna odločitev je padla le šest minut zatem. Po desni strani je odlično prodrl Roberto Firmino in s podajo pred vrat našel Jordana Hendersona, ki je z mirnil zaključkom poskrbel za končni rezultat.