Crystal Palace na Old Traffordu šokiral rdeče vrage

Premier Liga 24. Avg 201917:55 > 18:06
Mike Hewitt, Getty Images

Nogometaši londonskega Crystal Palaca so prišli do prve zmage v novi sezoni angleške Premier lige. Londončani so v 3. krogu z 2:1 premagali Manchester United.

Michael Regan/Getty Images

Obračun so bolje začeli gostitelji, ki so prvič zapretili v 11. minuti, ko je bil v naletu Marcus Rashford, a so ga branilci Crystal Palaca v zadnjem trenutku zaustavili. V 17. minuti je bil nevaren še Daniel James, a je njegov poskus ubranil Guaita. Rashford je v 26. minuti nadaljeval z napadu Uniteda, a bil znova premalo natančen. Tokrat je za nekaj centimetrov zgrešil vrata Palaca. V 32. minuti pa je sledil šok za domače. Gostje so prvič pogledali proti vratom Davida de Gee, ki ga je na cedilu pustila obramba. Slabo je posredoval Lindelöf, darilo pa je izkoristil Jordan Ayew. Do konca prvega polčasa bi lahko Zaha še povišal prednost Palaca, edino priložnost za United pa je do odmora zapravil Pogba.

V drugem polčasu so rdeči vragi dolgo pritiskali brez uspeha. Največjo priložnost so si priigrali v 69. minuti, ko je Milivojević v svojem kazenskem prostoru zaustavil McTominayja. Žogo je na belo piko nastavil Rashford, ki pa je stresel vratnico. United je tako še na drugi tekmi zapored zapravil 11-metrovko. Domači so v 82. minuti zahtevali še eno enajstmetrovko, a tokrat Tierney tudi s pomočjo VAR-a slednje ni dosodil. Gostitelji so do izenačenja nato prišli v 89. minuti, ko je zadel Daniel James, a tudi to ni bilo dovolj za zmago. Junak Crystal Palaca je bil na koncu bočni branilec Patrick van Aanholt, ki je v 93. minuti zadel za zmago.