FA pokal: Wolverhampton izločil Liverpool

Premier Liga 28. Jan 201715:11 > 15:30
Alex Livesey, Getty Images Sport

Nogometaši Wolverhamptona so v FA pokalu pripravili veliko presenečenje in z 2:1 na Anfieldu izločili Liverpool.

Trener Liverpoola Jürgen Klopp je pred tekmo premešal postavo, kar se je Redsom maščevalo s porazom. Menjave ob polčasu niso prinesle preobrata in Wolverhampton se je razveselil velike zmage.

Za prvi gol je že v 51. sekundi poskrbel Richard Stearman, ki je šokiral domače navijače. Gostitelji se dolgo niso pobrali, zato je v 41. minuti sledila nova kazen. Prednost Volkov je povišal Avstrijec Andreas Weimann.

V drugem polčasu je Liverpool pritisnil, a na koncu prišel le do častnega zadetka, ki ga je v 86. minuti dosegel Divock Origi. Za Liverpool je bil to že tretji zaporedni poraz (Swansea, Southampton, Wolverhampton), kar je najslabša serija Jürgena Kloppa na klopi Redsov.