Pokal FA: Chelsea, City in Tottenham v naslednji krog

Premier Liga 28. Jan 201717:51 > 18:03
Shaun Botterill, Getty Images

Angleški nogometni velikani so bili v soboto popoldne, z izjemo Liverpoola, uspešni na delu v 4. krogu pokala Angleške nogometne zveze. Chelsea je drugoligaša Brentford odpravil s kar 4:0, Manchester City je na gostovanju pokoril Crystal Palace (0:3), še največ dela pa so imeli Spursi proti Wycombu.

Za vodilno ekipo angleškega državnega prvenstva so zadetke dosegli Willians prostega strela v 14. minuti, Pedro v 21. minuti, Branislav Ivanović v 69. minuti in Michy Batshuayi v 81. minuti z enajstmetrovke.

Tudi Manchester City na gostovanju v Londonu na Selhurst Parku ni imel nobenih težav. Strelci za zmago čete Pepa Guardiole so bili Raheem Sterling v 43. minuti, Leroy Sane v 71. minuti in Yaya Toure v sodnikovem dodatku.

Najbolj razburljivo tekmo pa so videli gledalci na White Hart Lanu. Tottenham je doma gostil Wycombe in se čudežno rešil po dveh visokih zaostankih z 0:2 in 2:3. Absolutni junak tekme je bil Son Min Heung, ki je gol za zmago Spursov dosegel v sedmi minuti sodnikovega dodatka, s čimer je preprečil ponovitev tekme na stadionu Wanderersev.

Največje presenečenje je pripravil Oxford, ki je s 3:0 premagal Newcastle United, presenečenje pa je pripravil tudi Lincoln City, ki je doma premagal Brighton & Hove Albion.