Mane v 94. minuti za zmago redsov, preobrat Cityja

Laurence Griffiths/Getty Images

Vodilni Liverpool je v 11. krogu Premier lige na gostovanju pri Aston Villi po preobratu slavil z 2:1. Redsom je tri točke šele v 94. minuti prinesel Sadio Mane. Tudi drugouvrščeni Manchester City je po zaostanku ob polčasu v drugem delu prišel do zmage proti Southamptonu z 2:1.

Po zadetku Trezequeta v 21. minuti srečanja je bil Liverpool v rezultatskem zaostanku vse do zaključka srečanja na Villa Parku in vse je kazalo na to, da bo prvič po 28 tekmah klonil v domačem prvenstvu. A redsi so v zadnjih minutah poskrbeli za preobrat, s katerim so zadržali šest točk prednosti pred Manchester Cityjem, ki ga čaka v naslednjem krogu. Ravno meščani so zadnji, ki se lahko pohvalijo s skalpom zasedbe Jurgena Kloppa v Premier ligi. Zmagali so 3. januarja.

Liverpool je prvič zadel v 87. minuti, ko je Andrew Robertson z glavo zadel po podaji Sadia Maneja iz desne strani. Ravno Mane se je v 94. minuti podpisal pod zmagoviti zadetek. Trent Alexander-Arnold je podal iz kota, Senegalec pa je z glavo natančno meril v spodnji levi kot.

Brez dvoma lahko zapišemo, da je Kloppova ekipa zasluženo prišla do novih treh točk. Redsi so imeli 74 odstotno posest žoge, samo v drugem polčasu pa so na vrata domačih usmerili 21 strelov.

Aston Villa je večino časa prežala na protinapade. Po enem izmed njih bi lahko podvojili prednost in bržkone odločili srečanje, vendar je Conor Hourihane v 78. minuti zapravil lepo priložnost. V zaključku je sledila surova kazen za zasedbo Deana Smitha, ki je klonila drugič zapored.

Tudi City po preobratu
Tudi Manchester City je imel v 11. krogu veliko težav z ekipo iz spodnjega dela lestvice. Njazaslužnejhši za zmago proti Southamptonu po preobratu z 2:1 je bil desni bočni branilec Kyle Walker z zadetkom in podajo.

Southampton je povedel v 13. minuti z zadetkom Jamesa Warda Prowseja po veliki napaki vratarja Edersona in se v nadaljevanju srečanja odlično branil. Številni napadi gostov so sadove obradili v 70. minuti, ko je Walker pred vrata poslal ostro podajo, Sergio Aguero pa je zadel za 1:1. Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 86. minuti. Po podaji Angelina iz leve strani je vratar domačih Alex McCarthy slabo ocenil let žoge in zletel v prazno, Walkerju pa nato ni bilo težko zadeti prazne mreže za veliko slavje na Etihadu in najboljšo uverturo za prihajajoči derbi z Liverpoolom.

Arsenal je proti Wolverhamptonu prišel samo do točke na Emiratih (1:1), Brighton je bil z 2:0 boljši od Norwicha, Sheffield se je veselil še izdatnejše zmage proti Burnleyju (3:0), medtem ko je Newcastle v gosteh pri West Hamu že vodil s 3:0, na koncu pa trepetal za zmago (3:2).