Po 6 zmagah poraz Chelseaja, Cityu doma uspel preobrat

Premier Liga 23. Nov 201920:22 > 20:24
Laurence Griffiths, Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so v derbiju 13. kroga Premier lige po preobratu doma z 2:1 premagali Chelsea in se vrnili na zmagovita pota potem, ko so pred dvema tednoma izgubili proti Liverpoolu.

Na drugi strani so Modri iz Londona prekinili niz šestih zaporednih zmag v Premier ligi. Doživeli so prvi poraz po dveh mesecih.

Toda po 21. minutah je kazalo drugače. Za Chelsea je namreč takrat gol dosegel N’Golo Kante. Francoski vezis je sijajno prodrl v prostor in po podaji Matea Kovačića z nekaj sreče nato premagal vratarja Edersona

Vodstvo Chelseaja ni trajalo dolgo. Domači so namreč v petnajstih minutah prišli do preobrata.

Najprej je v 29. minuti udaril Kevin De Bruyne z roba kazenskega prostora in premagal Kepo. V 37. minuti pa je za končnih 2:1 zadetek dosegel Riyad Mahrez po krasnem preigravanju in nato strelu proti vratom.

Domači so prevladovali in ni veliko manjkalo pa bi prišli do tretjega zadetka toda Sergio Aguero je stresel prečko.

V nadaljevanju je City nadzoroval dogajanje na igrišču in ni dovolil, da bi tekmec resneje ogrozil njihova vrata. Če ne štejemo Kantejevega poizkusa si Londončani v nadaljevanju niso ustvarili nobene posebne priložnosti.

Pri Cityu bi lahko prišli do izdatne zmage toda Fernandinho in Mahrez sta bila v zaključku tekme nenatančna.

Ekipa Pepa Guardiole je na tretjem mestu z 28 točkami. Imajo točko manj od Leicestra in devet manj kot Liverpool. Chelsea je na četrtem mestu s 26 točkami.