Aston Villa doma za zaključek ugnala Newcastle

Premier Liga 25. Nov 201923:00 > 23:01
Nathan Stirk, Getty Images Sport

Nogometaši Aston Ville so pred domačimi gledalci na zadnji tekmi 13. kroga Premier League z 2:0 premagali ekipo Newcastla.

Aston Villa je bila boljša od začetka tekme, do prednosti pa so prišli v 32. minuti, ko je zadetek dosegel Conor Hourihane.

Že čez štiri minute so domači povečali svojo prednost na 2:0, po predložku Hourinhana se je v kazenskem prostoru gostov najbolje znašel Anwar El-Ghazi in povišal prednost.

Isti nogometaš je zabil še en gol v 45. minuti, vendar je bil le ta zaradi prepovedanega položaja razveljavljen in domači so na odmor odšlli s prednostjo dveh zadetkov.

Tudi v drugem polčasu je bila Villa boljši nasprotnik, veliko je poizkušal predvsem kapetan Jack Grealish, ki se je vrnil po nekaj tednih odsotnosti zaradi poškodbe, vendar rezultat se do konca tekme več ni spremenil.

To je bila prva zmaga Villa proti Newcastlu po letu 2011. S to zmago so se današnji domačini na 14. mestu le za točko približali Newcastlu, ki je danes doživel svoj šesti poraz v sezoni.