Rashford nemilosten do Mourinha in Tottenhama

Premier Liga 4. Dec 201920:17 > 20:21
Stu Forster, Getty Images

Nogometaši Manchester Uniteda so pred domačimi gledalci dobili derbi kroga, potem, ko so z 2:1 premgali ekipo Tottenhama, ki jo vodi nekdanji manager rdečih vragov Jose Mourinho. Do domače zmage sta prišla tudi Leicester City in Chelsea.

Manchester United je pred domačimi gledalci z 2:1 na kolena spravil ekipo Tottenhama in ga tudi prehitel na lestvici, kjer rdeči vragi sedaj zasedajo šesto mesto z 21. točkami.

Domači so bili boljši in so tudi hitro povedli v 6. minuti, ko je prvi gol na tekmi zabil Marcus Rashford. Ko je že kazalo na vodstvo rdečih vragov po polčasu pa je udaril Delle Alli, ki se je dobro znašel pred domačimi vrati iz igre vrgel dva domača branilca in odlično zadel za 1:1.

Drugi polčas se je začel po domačih notah. Moussa Sissoko je namreč storil prekršek in glavni sodnik je pokazal na belo piko. Rashford je uspešno realiziral enajstmetrovko in zadel za 2:1. Rezultat tekme se do konca ni več spremenil, kar pomeni, da je Jose Mourinho na klopi Tottenhama doživel prvi poraz.

Do domačih zmag sta prišli tudi ekipi, ki sta med najboljšo četverico. Letos znova odlični Leicester je doma z 2:0 ugnal ekipo Watforda. Chelsea pa je na svojem Stamford Bridgu ugnal West Ham.