Premier liga: Štirje zadetki Lukakuja, poraz Liverpoola

Premier Liga 4. Feb 201717:54 > 17:56
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Evertona so premagali Bourmemouth z rezultatom 6:3 v 24. krogu Premier lige, absolutni junak tega triumfa je bil Romelu Lukaku, ki je dosegel štiri zadetke. Belgijec je zdaj prvi strelec prvenstva. Še naprej pa poti iz krize ne more najti Liverpool, ki je padel na gostovanju v Hullu.

Romelu Lukaku je zatresel mrežo Bournemoutha pred 40 tisoč navijači na Goodison Parku v 1., 29., 83. in 84. minuti tekme, preostale zadetke za zmagovalno ekipo pa sta dosegla še Jamie McCharthy in Ross Barkley.

Dvakratni strelec na drugi strani je bil Joshua King, medtem ko je mrežo Evertona zatresel še Harry Arter.

Poleg Lukakujeve štiriperesne deteljice je v sobotnem popoldanskem terminu znova negativno presenetil Liverpool, ki je doživel svoj četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Tokrat so varovanci Jürgena Kloppa padli na gostovanju v Hullu z 2:0.

Afred N’Diaye je domače popeljal v vodstvo v 44. minuti, vprašanje zmagovalca pa je bilo nasposled odločeno v 84. minuti, ko je Baye Oumas Niasse postavil končni izid 2:0.

Liverpool tako ostaja pri 46 osvojenih točkah, medtem ko je Hull City zdaj bližje varnemu 17. mestu, za katerim zaostaja za eno samo točko. Tigri imajo trenutno sicer 20 točk.

Na ostalih tekmah so gledalci videli zmago Sunderlanda proti Crystal Palacu s 4:0, West Ham United je premagal Southampton na gostovanju s 3:1, medtem ko je Watford ugnal Burnley z 2:1. West Bromwich Albion je bil boljši od Stoke Cityja z rezultatom 2:1.