Leicester znova do zmage, točka Spursom proti Norwichu

Premier Liga 28. Dec 201920:32 > 20:33
Clive Mason, Getty Images

Po dveh težkih tekmah in porazih je Leicester City danes znova prišel do zmage. V Londonu so z 2:1 ugnali ekipo West Hama. Tekma med Tottenhamom in Norwichem pa se je končala z remijem 2:2.

Leicester City je po porazu proti Liverpoolu in Manchester Cityu, danes tekmo proti West Hamu v Londonu začel v mešani postavi. Tudi to pa jih ni ustavilo na poti do 13. zmage v sezoni, ki jim je prineslo dokončno drugo mesto na lestvici v letu 2019.

Čeprav so varovanci Brendana Rodgersa igrali brez Vardya, Maddisona, Soyuncuja, Ndidiya, Chilwella in Pereire so bili gostje boljši nasprotnik na igrišču od prve minute.

V 12. minuti je Demarai Graya zapravil enajstmetrovko. Do vodstva pa so gostje prišli v 40. minuti, ko je bil natančen Kelechi Iheanacho. West Ham je v zadnji minuti prvega polčasa izenačil, ko je za veselje na tribunah poskrbel Pablo Fornals.

V drugem polčasu so lisice znova bolje pričele in v 56. minuti prišle do vodstva z 2:1. Za zapravljeno najstrožjo kazen se je z zadetkom oddolžil Gray. S takšnim rezultatom se je tekma tudi končala in West Ham s tem še naprej ostaja v boju za obstanek.

Še en gol več je padel na tekmi v Norwichu, kjer je bilo napeto in zanimivo vse do zadnjega sodniškega žvižga.

Domači Norwich, ki se krčevito bori za obstanek je povedel v prvem polčasu, ko je v polno meril Mario Vrančič v 18. minuti.

Tottenham se je znova, tokrat celo brez kaznovanega Heung Min Sona, znašel v zaostanku.

Na začetku drugega polčasa je Spurse z zadetkom začasno odrešil Christian Eriksen, ki je bil izjemno natančen iz prostega strela v 55. minuti.

Še pred tem je glavni sodnik razveljavil gol Pukkiju v prvem polčasu za 2:0, vendar tudi ogledu VARa ni bilo povsem jasno ali je bil napadalec v nedovoljenem položaju ali ne.

V 61. minuti so se domači spet znašli v vodstvo, tokrat po avtogulu Serga Aurierja. Sledil je močan pritisk gostov, ki so do zasluženega izenačenja prišli v 83. minuti, ko je Harry Kane najprej izsilil enajstmetrovko, potem pa jo je sam še uspešno realiziral za končnih 2:2.