Sheffield zadel – VAR razveljavil, City pa slavil z 2:0

Premier Liga 29. Dec 201920:37 > 20:45
Michael Regan/Getty Images

Na zadnji tekmi v Premier League v 2019 je Manchester City pred domačimi gledalci prišel do zmage z 2:0 proti letos zelo dobro razpoloženemu Sheffiel Unitedu. Na delu je bil znova VAR.

V prvem polčasu smo na Etihadu lahko spremljali izenačen nogomet, City je dominiral zgolj v posesti žoge.

Mreža se je prvič na tekmi zatresla v 29. minuti, ko je gol zabil Lys Mousset, a je bil le ta kasneje po ogledu VAR posnetka razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.

Isti nogometaš je 41. minuti zapravil najlepšo priložnost v prvem polčasu, ko je streljal malce mimo vrat.

V drugem polčasu pa je pričakovano domača ekipa zagospodarila na igrišču in tudi zelo hitro v 52. minuti povedla. Po podaji Kevina de Bruyneja je gol zabil Sergio Aguero.

Tekmo je za nove tri točke sinje modrih dokončno odločil izjemni De Bruyne, ki je zadel v 82. minuti po podaji Riyada Mahreza.

City ostaja na 3. mestu s točko zaostanka za Leicester Cityem. Liverpool na prvem mestu jim s tekmo manj beži že za 14. točk.