G. Jesus zlomil Everton, izjemen povratek Moyesa

Premier Liga 1. Jan 202018:16 > 20:33
Alex Livesey/Getty Images

Nogometaši Manchester Citya so pred domačimi gledalci z 2:1 s težavami ugnali ekipo Evertona. Do zmage na svojem drugem debiju na klopi West Hama je David Moyes doma ugnal Bournemouth s 4:0.

Manchester City z velikimi težavami na tretjem mestu sledi Leicester Cityu, trenutni zaostanek za Liverpoolom pa je tako ali tako ekstremno velik.

Danes so imeli znova ogromno težav, ko je na Etihad prišel Everton s Carlom Ancelottijem. Konkretno premešana postava Pepa Guardiola je tudi danes prevladovala kot ponavadi, vendar do zadetka nikakor niso uspeli priti. Do vodstva so prišli šele v drugem polčasu.

Dvakratni strelec in na koncu tudi junak je bil Gabriel Jesus, ki je zadel v 51. in 58. minuti. Potem so se prebudili tudi gostujoči nogometaši. V 71. minuti je nekaj upanja Evertonu z zadetkom vliv Richarlison, a na koncu je bilo to premalo za remi gostov.

Do najbolj zanesljive zmage danes je prišel West Ham. Ekipa, ki je imela v dosedanjem delu sezone ogromno težav je danes pod vodstvom novega-starega trenerja Davida Moyesa prišla do gladke zmage proti Bournemouthu s 4:0.

Londončane je doslej vodil Manuel Pellegrini, vendar je West Ham zasedel mesta povsem na dnu. Danes pa so dokazali, da imajo zelo močno ekipo, ki lahko poseže zelo visoko.

Za domače so zadeli Marc Noble dvakrat, Sebastien Haller in Felipe Anderson.

Zadnje uvrščeni Norwich je pred domačimi gledalci želel priti do zmage proti Crystal Palacu. Začeli so zelo dobro, saj so že povedli v 4. minuti preko Todda Cantwella, toda gostje so do izenačenja prišli v 85. minuti, ko je bil natančen Conor Wickham in je poskrbel za remi.