City brez težav, United čaka nova tekma

Getty Images/Shaun Botterill

Konec tedna je na Otoku rezerviran za tekme 3. kroga Pokala FA. Če Manchester City ni imel večjih težav s četrtoligašem Port Valeom in ga izločil s 4:1, bo moral Manchester United proti Wolverhamptonu odigrati novo srečanje, potem ko sta se ekipi razšli brez zadetkov.

Obračun klubov iz Premier lige se je na Molineuxu končal brez zadetkov. Gledalci so videli zgolj dva strela domačih v okvir vrat in razveljavljen zadetek Wolverhamptona v 77. minuti. Matt Doherty je zatresel mrežo Manchester Uniteda, vendar ga je žoga predhodno zadela v roko.

Manchester City je na obračunu proti Port Valeu povedel v 19. minuti z zadetkom Oleksandra Zinchenka. Četrtoligaš je izenačil v 35. minuti, ko je zadel legenda kluba Tom Pope. Že sedem minut kasneje so domači znova povedli, med strelce se je vpisal Sergio Aguero, v drugem polčasu pa sta zmago sinje-modrih potrdila 17-letni Taylor Harwood-Bellis in izjemni Phil Foden.

V poplavi obračunov nismo videli večjih presenečenj, osrednji dvoboj 3. kroga pa bo na sporedu v nedeljo, ko nas na Anfieldu čaka mestni derbi med Liverpoolom in Evertonom (ob 17:00 v živo na SK 1).