Burnley premagal Leicester, Vardy zapravil 11-metrovko

Premier Liga 19. Jan 202016:46 > 16:52
Alex Livesey, Getty Images Sport

Nogometaši Burnleyja so prekinili niz štirih zaporednih porazov in z 2:1 premagali Leicester City. V tej sezoni izredno uspešna ekipa Brendana Rodgersa je tako doživela boleč poraz v boju za najvišja mesta.

Nogometaši Burnleyja so tako v 23. krogu prišli do velike zmage, lisice pa bodo še dolgo razmišljale, kako so lahko izgubile nedeljsko tekmo.

Leicester je povedel v 33. minuti, ko je solo prodor z golom kronal Harvey Barnes. Za izenačenje je v 56. minuti poskrbel Chris Wood, ki je zadel po podaji s kota. Novozelandec se je odlično znašel v gneči pred vrati Kasperja Schmeichla.

Leicester bi lahko v 68. minuti znova povedel, saj so si gostje takrat priigrali 11-metrovko. Odgovornost je prevzel prvi strelec Premier Lige Jamie Vardy, ki pa ni uspel premagati Nicka Popa.

Gostitelji so nato dobili krila in v 83. minuti po slabi reakcija Johnnyja Evansa v obrambi Leicester Cityja prišli do popolnega preobrata. Za vodstvo in kot se je kasneje izkazalo tudi za zmago je zadelo Ashley Westwood.

Za lisice je to že drugi zaporedni poraz in četrti na zadnjih šestih tekmah. Leicester je s 45 točkami na tretjem mestu, Burnley pa je s 27 točkami 14.