Po seriji remijev Arsenal vendarle do zmage

Premier Liga 16. Feb 202019:18 > 19:20
Catherine Ivill/Getty Images

Po štirih zaporednih remijih je Arsenal danes pred domačimi gledalci vendarle prišel do zmage. Na Emiratesu so z odličnim drugim polčasom Newcastle ugnali s 3:0.

V prvem polčasu so gledalci na Emiratesu bolj kot ne spremljali izenačen nogomet, kjer so imeli tudi gostje iz Newcastla svoje priložnosti.

V drugem polčasu pa se je domačim topničarjem vendarle odprlo tudi v napadu. Za prvi gol na tekmi je poskrbel Pierre-Emerick Aubameyang v 54. minuti. Samo tri minute pozneje pa je rezultat že na 2:0 povišal Nicolas Pepe.

V nadaljevanju so se zadeve na igrišču vendarle umirile, a je Arsenal tik ob koncu prvega polčasa udaril še dvakrat. V 90. minuti je gol dosegel celo Mesut Ozil. Piko na i zmagi 4:0 pa je postavil Alexandre Lacazette.

Arsenal se je s to zmago zavihtel nazaj na 10. mesto v Premier League.