Niso nepremagljivi! Sršeni "popikali" redse

Premier Liga 29. Feb 202020:18 > 20:23
Richard Heathcote, Getty Images

Liverpool je v 28. krogu Premier lige doživel prvi letošnji prvenstveni poraz. Za redse je bil usoden Watford, ki je pred svojimi navijači slavil s prepričljivih 3:0.

Povezano

Redsi so bili na pragu tega, da presežejo rekord Manchester Cityja po številu zaporednih zmag (19), vendar namesto tega doživeli debakel na Vicarage Roadu. In to proti ekipi iz cone izpada!

S tem porazom je končan fantastičen niz nepremagljivosti redsov v Premier ligi, ki je bil dolg kar 44 tekem, hkrati pa je tudi konec upanja, da bi ekipa Jurgena Kloppa lahko ponovila dosežek znamenite generacije Arsenala in sezono konča brez poraza.

A ne glede na vse, klub iz Anfielda ostaja prepričljivo zasidran na prvem mestu z 22 točkami prednosti pred Manchester Cityjem, ki ima odigrano tekmo manj, in pravzaprav ni več dvoma, da bo osvojil prvi naslov po treh desetletjih čakanja.

Liverpool je v Watfordu izgledal zelo slabo, morda je odigral celo najslabšo tekmo v celotni sezoni, kljub temu, da je imel ves čas terensko premoč.

Evropski prvak je bil daleč od svojega nivoja, proti vratom domačih je usmeril vsega en sam strel, tako da lahko zapišemo, da je bil razplet povsem zaslužen.

Sršeni so potrpežljivo čakali na svojo priložnost in jo dočakali v drugem polčasu v razmaku vsega 18 minut. Največ zaslug gre mlademu napadalcu Ismailu Sarru, ki je dosegel dva gola in podajo.

Prvič je 22-letni Senegalec zadel v 54. minuti, samo šest minut kasneje pa podvojil vodstvo domačih. Upanje gostujočih navijačev je v 72. minuti dokončno pokopal Troy Deeney.

Kloppovo ekipo v prihodnjih dneh čaka obračun v Pokalu FA proti Chelseaju, povratni dvoboj osmine finala Lige prvakov proti Atleticu, v Premier ligi pa se bodo udarili z Bournemouthom.