Volkovi pojedli peteline, remi na Goodisonu

Premier Liga 1. Mar 202016:53 > 16:56
Richard Heathcote, Getty Images

Nogometaši Wolverhamptona so na razburljivi tekmi 28. kroga Premier lige s 3:2 premagali Tottenham. Everton in Manchester United pa sta se razšla z neodločenim rezultatom (1:1).

Fantastično tekmo so navijači videli na tekmi v Londonu. Dvakrat so do prednosti prišli Spursi toda na koncu so bili pri Wolverhamptonu tisti, ki so se na koncu veselili zmage. S to zmago so se tudi resno vključili v boj za Ligo prvakov.

Domači so bili sicer boljši nasprotnik v prvem polčasu. Dober začetek so tudi kronali z zadetkom v 13. minuti, ko je bil natančen Steven Bergwijn

Na izenačenje se ni čakalo prav dolgo. V 27. minuti je Huga Llorisa premagal Matt Doherty.

Na odmor pa so vseeno odšli domači. V 45. minuti je po podaji Dele Allija in fantastičnem strelu vodstvo Spursom zagotovoil Serge Aurier.

Tudi to vodstvo moštva, ki ga vodi Jose Mourinho ni trajalo prav dolgo. Volkovi so v 57. minuti znova ugriznili in s fantastično akcijo ter zaključkom Dioga Jote vnovič izenačili (2:2). Ampak to je bil zgolj uvod v to kar je sledilo. Gostje so namreč prišli do preobrata. V 73. minuti je za preobrat in zmago gostov poskrbel Raul Jimenez

Wolverhampton je na lestvici šesti z 42 točkami. Zgolj tri manj od četrtouvrščenega Chelseaja. Tottenham je padel na sedmo mesto. Spursi so trenutno pri 40 točkah.

Enako število točk kot Wolverhampton ima tudi Manchester United potem, ko je v gosteh na Goodison Parku remiziral proti Evertonu (1:1).

Karamele so povedle v tretji minuti potem, ko je veliko napako storil vratar Uniteda David De Gea. Zadetek je dosegel Dominic Calvert-Lewin. Za izenačenje gostov pa je v 31. minuti poskrbel Bruno Fernandes

V drugem polčasu zadetkov navijači niso videli so pa videli kar precej zanimivega dogajanja. V 57. minuti je Gylfi Sigurdsson pri domačih stresel vratnico, v 69. minuti pa sicer zadetek Evertona, ki pa je bil razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja.

Odločitev, da se zadetek razveljavi je precej razburila trenerja domačih Carla Ancelottija, ki je po tekmi tudi protestiral pri glavnem sodniku Chrisu Kavanaghu in zaradi tega tudi prejel rdeči karton.

Everton je zdaj na 11. mestu z osvojenimi 37. točkami.