ČAKANJA JE KONEC! LIVERPOOL JE ANGLEŠKI PRVAK!

Premier Liga 25. Jun 202023:06 > 23:32
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Nogometaši Chelseaja so na tekmi 31. kroga angleške Premier lige z 2:1 ugnali City, kar pomeni, da si je Liverpool tudi že matematično zagotovil naslov državnih prvakov. Prvič po dolgih, sušnih 30 letih.

Julian Finney/Getty Images

Liverpool je prvič po dolgih, sušnih 30 letih prišel do naslova v državnem prvenstvu. Redsi so si pripisali 19. prvenstveno zvezdico. Usoda je določila, da jim bo Manchester City, njihov največji tekmec v zadnjih sezonah, priredil špalir pred velikim derbijem 32. kroga Premier lige. Najboljši angleški ekipi se bosta v četrtek pomerili na Etihadu.

Jurgen Klopp se veseli 4. lovorike z Liverpoolom. Ligi prvakov, Svetovnemu klubskemu prvenstvu in Evropskemu superpokalu je dodal težko pričakovan premierligaški naslov. Nemški strokovnjak je danes tretjič postal državni prvak. Pred tem je dvakrat osvojil Bundesligo z Borussio Dortmund.

Chelsea je vodilni zadetek proti Cityju dosegel v 36. minuti. V taboru Cityja je prišlo do šuma v kumunikaciji – Mendy in Gundogan se nista zmenila kdo bo prevzel žogo, kar pa je izkoristil Pulišić. Američan je v protinapadu pokazal svojo izjemno hitrost in nato žogo plasiral mimo Edersona ter postavil izid polčasa.

Igra meščanov v drugem delu je bila bolj potentna. Krasen zadetek je v 55. minuti iz prostega strela dosegel De Bruyne. Najboljši asistent Premier lige je žogo poslal čez živi zid in premagal Kepo. Kmalu zatem je imel City še eno veliko priložnost – Sterling je španskega vratarja v vratih Chelseaja že premagal, a mu je veselje preprečila vratnica. Tempo, ki smo ga spremljali v nadaljevanju je bil peklenski. Pulišič bi lahko predstavo osvetlil še z enim golom. Mladenič je znova izkoristil zmedo v nasprotnikovi obrambi, preigral Edersona, nato pa preveč lahkomiselno streljal proti praznim vratom. Walker je pravočasno posredoval z drsečim štartom in žogo odbil dobesedno na golovi črti. Bluesi niso popuščali – krasen prodor je uprizoril Willian, ki je pobegnil De Bruyneju, švignil v protinapad in lepo zaposlil Abrahama. Najboljši strelec Chelseaja je meril dobro, a Ederson je njegov strel odbil, nakar pa je prišlo do pravega fliperja pred vrati brazilskega vratarja. V veliki gneči je Fernandinha žoga zadela v roko. Po ogledu VARa je Atwell izključil 35-letnega Brazilca ter pokazal na belo točko. Kazenski strel je realiziral Willian in postavi končni izid.

Varovanci Pepa Guardiole so storili vse za to, da ne bi rabili prirediti špalirja, a v nadaljevanju tekme so bili z deseterico na zelenici nemočni.

Chelsea se je oddaljil od Manchester Uniteda, tretjeuvrščenemu Leicester Cityju pa približal na vsega točko zaostanka. V nadaljevanju sezone nas čaka izjemno napet boj za mesta, ki vodijo v evropski tekmovanji.

Redsi so si naslov zagotovili 7 krogov pred koncem prvenstva. To v zgodovini Premier lige ni uspelo še nobeni ekipi!