Southamptonu uspelo ubraniti prednost proti Cityu!

Premier Liga 5. Jul 202021:54 > 21:59
Frank Augstein/Pool via Getty Images

Nogometaši Southamptona so na zadnji tekmi 33. kroga Premier lige z rezultatom 1:0 premagali Manchester City.

Svetniki so na zadnjih štirih tekmah prišli do svoje tretje zmage in se s 43 točkami na 12. mestu izenačili z Newcastlom. Meščani na drugi strani pa so vknjižili svoj deveti poraz v sezoni in drugega na zadnjih treh tekmah. S 66 točkami so na drugem mestu lestvice.

Spektakularno je tekmo z golom v 16. minuti odločil Che Adams, ki je izkoristil napako Oleksandra Zinchenka in s 40 metrov premagal Edersona

City je bil večino tekme boljši tekmec. Ustvarjali so si priložnosti (Sterling, De Bruyne, David Silva, Bernardo Silva …), kljub temu pa jim ni uspelo najti poti do mreže. Moštvo Pepa Guardiole je imelo 23 strelov na gol (šest v okvir) in 75 odstotkov časa žogo v svoji posesti.

Southampton je imel v 75. minuti odlično priložnost za povišanje prednosti toda Ederson je sijajno zaustavil poizkus Stuarta Armstronga

Southampton v naslednjem krogu gostuje pri Evertonu, City pa bo pričakal Newcastle