24 % posest, a prepričljiva zmaga proti Chelseaju

Premier Liga 11. Jul 202020:24 > 20:26
REUTERS/Shaun Botterill

Sheffield United je v 35. krogu Premier lige na svojem igrišču z visokih 3:0 odpravil Chelsea, ki ga čaka ogorčen boj za Ligo prvakov. Manchester City je na gostovanju do vrha napolnil mrežo Brightona (0:5).

Sheffield United je prišel do prepričljive zmage proti Chelseaju, čeprav je imel samo 24 odstotkono posest žoge. Največ zaslug za zmago ima dvakratni strelec David McGoldrick, za katerega sta bila to prva zadetka v Premier ligi.

Irski napadalec je prvič zadel v 18. minuti, ko je v mrežo pospravil odbitek Kepe Arrizabalage. Domači so hitro zadeli še drugič, čeprav so gostje v vmesnem času znova dominirali in nadzorovali ritem srečanja. V 33. minuti se je med strelce vpisal še Oliver McBurnie.

Frank Lampard je v drugem polčasu z menjavami poskušal predramiti svoje moštvo, ki ni bilo dovolj konkretno v napadu. McGoldrick je končni izid postavil v 77. minuti po protinapadu.

Chelsea ostaja tretji s 60 točkami, vendar ima odigrano tekmo več od Leicestra (59) in Manchester Uniteda (58), kar napoveduje ogročen boj za Ligo prvako. Sheffield je šesti s 54 točkami.

Hat-trick Sterlinga ob visoki zmagi Cityja
Manchester City je na krilih Raheema Sterlinga visoko slavil proti Brightonu. Angleški reprezentant je ob zmagi s 5:0 dosegel hat-trick, potem ko je zadel v 21., 53. in 81. minuti. Porestala dva zadetka sta dosegla Bernardo Silva in Gabriel Jesus, ki se je izkazal tudi z dvema podajama. Sinje-modri ostajajo zasidrani na drugem mestu z 72 točkami, Brighton ostaja pri 36 točkah, kar trenutno zadošča za 15. mesto.