Preobrat in zmaga Spursov na derbiju severnega Londona

Premier Liga 12. Jul 202019:15 > 19:25
Julian Finney, Getty Images Sport

Nogometaši Tottenhama so v 35. krogu Premier lige z rezultatom 2:1 premagali Arsenal in ohranili teoretične možnosti za uvrstitev v Ligo prvakov.

Spursi so prišli do preobrata na derbiju severnega Londona in imajo tri kroge pred koncem prvenstva (s tekmo več) sedem točk manj od četrtouvrščenega Leicestra, ki nocoj gostuje v Bournemouthu

Arsenal je prekinil niz štirih zaporednih tekem brez poraza (štiri zmage in remi) in je s 50 točkami na 9 mestu. Enako število točk ima tudi desetouvrščeni Burnley

Topničarji so na tekmi prišli do prednosti v 16. minuti, ko je fantastičen zadetek dosegel Alexandre Lacazette. Zgolj tri minute kasneje je ekipa Joseja Mourinha izkoristila katastrofalno napako Seada Kolašinca in Davida Luiza in prek gola s strani Heung-Min Sona prišla do izenačenja.

Drugi polčas ni bil tako razburljiv. Priložnost za Arsenal je v 79. minuti sicer imel Pierre-Emerick Aubameyang toda strel je ubranil Hugo Lloris in žogo poslal v kot.

V naslednjem napadu se je iz oči v oči z vratarjem Emilianom Martinezom srečal Harry Kane, toda vratar gostov je bil uspešnejši.

In prišla je 81. minuta. Po podaji iz kota s strani Heung-Min Sona je bil najvišji v skoku Toby Alderweireld in z natančnim strelom matiral gostujočo obrambo.

Po napaki Kolašinca je v 83. minuti znova zapretil Harry Kane toda spet je svojo ekipo rešil Emiliano Martinez

Tottenham se bo v naslednjem krogu srečal z Newcastlom, Arsenal pa bo igral proti Liverpoolu