Četrta zaporedna zmaga Uniteda

Nogomet 5. Dec 202019:36 0 komentarjev
Man United
Man United

Nogometaši Manchester Uniteda so v 12. kolu Premier lige na gostovanju s 3:1 premagali West Ham in se povzpeli na četrto mesto prvenstvene lestvice. S tem je tudi končal niz treh zmag londonske ekipe.

Na zanimivi tekmi s kopico priložnostmi na obeh straneh se je United vrnil po zaostanku in na Olimpijskem stadionu s tremi goli v zadnjih 25 minutah slavil zmago s 3:1.

West Ham je začel odlično in že v 9. minuti se je zdelo, da so Londončani povedli, vendar je bil Jarrod Bowen v prepovedanem položaju. Domačini so imeli naslednjo veliko priložnost v 32. minuti. Bowen je podal v kazenski prostor, v skoku je bil najvišji Pablo Fornals, vendar je streljal mimo gola. Španec je imel naslednjo priložnost tri minute kasneje, vendar ga je tokrat ustavila vratnica. V 38. minuti pa se je vendarle zatresla gostujoča mreža. Declan Rice je prepustil žogo Tomašu Součeku, ki je z bližine zadel za zasluženih 1:0 za West Ham.

Tomaš Souček

Kmalu po začetku drugega polčasa je imel Bowen priložnost, da podvoji vodstvo, vendar je streljal mimo gola. Sledile so minute Manchester Uniteda. Najprej je imel lepo priložnost Scott McTominay, v 65. minuti pa je Paul Pogba s prve streljal z roba kazenskega prostora in zatresel mrežo za 1:1. Le minuto zatem, ko je VAR potrdil zadetek, je United že vodil. Alex Telles je podal v kazenski prostor, kjer je žogo pričakal Mason Greenwood in jo zabil v mrežo – 1:2. Sledila je še ena velika priložnost Marcusa Rashforda, vendar je zadel le vratnico. Tri minute kasneje ni zgrešil in zatresel mrežo za končnih 3:1.