Liverpool melje naprej, Mane peti nogometaš s tem dosežkom

Nogomet 21. Avg 202115:35 > 15:56 0 komentarjev
Saido Mane, foto: Guliverimage.

Liverpool, ki se mu je lanska sezona močno ponesrečila, je letošnjo začel z dvema zaporednima zmagama. Skupno so redsi vpisali že sedem ligaških zmag zapored. Po visoki zmagi proti Norwichu za uvod v sezono, so na prvi domači tekmi brez prejetega gola (2:0) odpravili še Burnley. Svoj 50. premierligaški zadetek na Anfieldu je zabil Saido Mane, pod toliko goli se je na kultnem stadionu v Liverpoolu podpisala le še četverica velikih.

Robbie Fowler, Steven Gerrard, Michael Owen, Mo Salah in zdaj še Saido Mane. To je peterica nogometašev, ki je na Anfieldu dosegla vsaj 50 golov v angleškem prvenstvu.

Za gol mu je podal kdo Trent Alexander-Arnold, ki je v lanski sezoni povsem izgubil formo, v novi pa znova kaže boljše predstave. Od sezone 2018/19 je v premier ligi vpisal že 33 asistenc, več jih je zbral le Kevin De Bruyne (34).

Mane je gol po podaji Alexandra-Arnolda zabil že devetič. Tokratni je bil mala mojstrovina, v 69. minuti je zaključil z volejem.

Nadvse neverjeten je tudi podatek, da je Virgil van Dijk odigral svojo 48. domačo ligaško tekmo v dresu Liverpoola in še ne pozna poraza! Dobil je 43 obračunov in jih preostalih pet končal z neodločenim izidom.

Prvi gol na dvoboju je sicer dosegel Portugalec Diogo Jota, ki je bil z glavo natančen v 18. minuti. Liverpool je na gol Burnleyja sprožil kar 27 strelov, od tega jih je devet letelo v okvir.

To je bila že sedma zaporedna ligaška zmaga Liverpoola, ki je lansko slabo formo, ki jih je pahnila celo v boj za uvrstitev med najboljše štiri in s tem ligo prvakov, že povsem pozabil. Za primerjavo, za prejšnjih sedem zmago v ligi so potrebovali kar 20 tekem.