Odhod Benjamina Šeška v premier ligo je neizogiben. Vsaj tako se zdi ob branju angleških medijev, pri katerih je slovenski reprezentant danes v središču nogometne pozornosti.
Nedolgo nazaj je Tadej Pogačar polnil naslovnice francoskih časopisov z zmago na dirki po Franciji, Luka Dončić je bil glavna tema ameriških novičarskih portalov, ko je podpisal novo pogodbo z ekipo Los Angeles Lakers, Benjamin Šeško pa je te dni nesporno prvo ime v mislih britanskih nogometnih novinarjev.
Že celotno poletje čakamo, da se bo slovenski nogometni reprezentant preselil v angleško premier ligo, zdi pa se, da se bo to vendarle kmalu zgodilo. Ponudbi za 22-letnika so na naslov Red Bull Leipziga že poslali iz Newcastla in Manchestra. Pred tem sta se zanj zanimala še Arsenal in Liverpool, ki pa sta našla alternative drugje na trgu napadalcev.
Ponudba Manchester Uniteda je vredna 85 milijonov evrov, Newcastlova pa še pet milijonov več, s čimer so srake izpolnile zahteve nemškega kluba.
Zgodba se je znašla na vrhu vseh večjih britanskih medijev. O slovenskem čudežnem dečku poročajo Guardian, The Times, Sky Sports, BBC …
Daily Mail poroča celo, da so nekatere stavniške hiše potem, ko je ponudbo poslal še Manchester United, zaprle vse stave na morebiten prestop Benjamina Šeška.
Po nekaterih informacijah naj bi Šeško dal zeleno luč obema angleškima kluboma, po drugih pa naj bi si v prvi vrsti želel selitve na Old Trafford. A vprašanje ostaja, ali ima Manchester United sploh kadrovski in finančni manevrski prostor, da Slovenca dejansko pripelje v svoje vrste.
Premierligaška sezona se začne s tekmo Liverpool – Bournemouth 15. avgusta. Newcastle prvi obračun novega tekmovalnega cikla čaka dan kasneje proti Aston Villi, Manchester United pa v nedeljo, 17. avgusta, ko bo na Old Traffordu gostoval Arsenal.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal





Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!