Prestianni kljub prepovedi igranja treniral v Madridu

Evropa 24. Feb 202619:55 0 komentarjev
Foto: Profimedia

Gianluca Prestianni je kljub prepovedi nastopa na eni tekmi treniral skupaj s soigralci Benfice na stadionu Santiago Bernabeu. Argentinec je suspenz prejel zaradi obtožbe rasistične žaljivke, zato bo izpustil sredino povratno tekmo play-offa lige prvakov proti Real Madridu.

Uefa mu je po prvi tekmi, ki jo je Real v Lizboni dobil z 1:0, izrekla  prepoved nastopa na eni tekmi. Vinicius Junior je po tem, ko je dosegel odločilni gol, prijavil, da ga je Argentinec rasistično žalil, kar Gianluca Prestianni zanika.

Benfica se je na odločitev pritožila, čeprav naj bi bila možnost, da bi s pritožbo do srede uspeli, majhna. Prestianni je bil v torek kljub temu fotografiran na treningu, saj v klubu verjamejo, da bi mu lahko kazen pravočasno odpravili.

Vratar Reala Thibaut Courtois je pred povratno tekmo poudaril, da Viniciusovo proslavljanje gola ne more biti izgovor za domnevni rasizem. Vinicius je bil v Lizboni kaznovan z rumenim kartonom, potem ko je gol neprimerno proslavil pred domačimi navijači. Trener Benfice Jose Mourinho je dejal, da je Brazilec ravnal nespoštljivo in s tem izzval občinstvo.

“Mourinho je Mourinho in kot trener bo vedno branil svoj klub. Moti me, da se Viniciusovo proslavljanje uporablja proti njemu. Vini ni naredil nič slabega. Proslavljal je tako, kot so proti nam proslavljali številni tekmeci. Ne moremo opravičevati domnevnega dejanja rasizma zaradi proslavljanja. Mislim, da moramo biti kot družba manj neumni,” je Mourinhu odvrnil Courtois.

Tekma je bila po Viniciusovem opozorilu sodniku Francoisu Letexierju prekinjena za deset minut, njegovi soigralci so za kratek čas zapustili igrišče, nato pa so nadaljevali, ker je Vinicius želel igrati naprej. Uefa je proti Prestianniju uvedla postopek in napovedala možnost dodatne kazni po končani preiskavi.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!