Koper v drugem polčasu razbil Nafto (VIDEO)

Nogomet 17. Avg 202422:12 > 22:17 0 komentarjev

Sobotno dogajanje v Prvi ligi Telemach se je zaključilo na Bonifiki, kjer je Koper gostil Nafto in se veselil zmage s 3:0.

Domači izbranci Oliverja Bogatinova so proti Nafti vpisali tretjo zmago v sezoni ter z njo ostajajo povsem v stiku z vrhom lestvice. Tokrat so se v prvem polčasu še nekoliko mučili, v drugem pa so nadzorovali dogajanje in zanesljivo ugnali predzadnjo ekipo lige, ki z izjemo prebliskov v prvem polčasu znova ni pokazala prav veliko.

Lendavčani so prvi nevarno zagrozili, ko je od daleč v šesti minuti sprožil Hristijan Georgievski, Metod Jurhar pa se je izkazal, tako kot po kotu malce zatem, ko je iz bližine ustavil Arona Dragonerja.

Koprčani, ki bodo v prihodnje igrali brez Timotheja Nkade in Ahmeda Ankraha, ta dobivata nova delodajalca v tujini, so prvič poskusili v 17. minuti, ko je Maj Mittendofer zgrešil s strelom z glavo iz bližine. Nato je prav tako z glavo poskusil še Wisdom Sule, a prešibko.

So pa Primorci imeli tedaj že vse niti igre bolj ali manj v svojih rokah. Nevšečnost jim je povzročila poškodba Marka Pabaija po dobre pol ure igre, po drugi strani pa tudi premalo idej v napadu, kar je botrovalo začetnemu izidu tudi ob koncu polčasa.

So pa Primorci povedli v 51. minuti, ko je po podaji Omarja El Manssourija z desne strani iz osrčja kazenskega prostora zadel Veljko Mijailović, ki je v prvem polčasu zamenjal Pabaija.

V 55. minuti je koprsko vodstvo podvojila še ena menjava. Petar Petriško je namreč zadel le nekaj sekund po vstopu v igro, potem ko je prišel do žoge v kazenskem prostoru na levi strani, prodrl v sredino in matiral Naftinega čuvaja mreže.

Petriško je malce pozneje meril premalo natančno, je pa imel Koper pozneje vse pod nadzorom. V 77. minuti je dosegel še tretji gol, iz bližine je zadel Nik Omladič, potem ko je naprej Zsombor Senko obranil prvi koprski strel, drugi, Sulejev, je zletel v prečko, tretji, Omladičev pa je bil dovolj natančen za 3:0.

Fran Tomek je v 85. minuti zgrešil cilj po novi dobri koprski akciji, Amadej Marinič je bil nato premalo natančen pri Nafti, v sodniškem dodatku pa je bil neuspešen še El Manssouri.

Koper bo v 6. krogu v soboto gostoval pri Domžalah, Nafta pa dva dni pozneje pri Bravu.

* Stadion Bonifika, sodniki: Matković, Benc, Lahovič.
* Strelci: 1:0 Mijailović (51.), 2:0 Petriško (55.), 3:0 Omladič (77.).
* Koper: Jurhar, Pabai (od 34. Mijailović), Jovanović, Mittendorfer, Sidibe, Tomek, Groznica (od 54. Petriško), Lovrić (od 82. Bacha), Omladič (od 82. Marsetič), El Manssouri, Sule (od 82. Durmiši).
* Nafta: Senko, Pirtovšek (od 61. Marinič), Dragoner, Dumančić, Tojčić, Božičković, Georgievski (od 85. Sintič), Kalnoki-Kis, Kljun (od 61. Hrka), Szalay (od 61. Kadrić), Klausz.
* Rumeni karton: Lovrić.