PLT: Nov poraz Maribora, Mura zapravila nemogoče

Nogomet 31. Jul 202221:10 > 01. Avg 2022 14:54 1 komentar

Nogometaši Olimpije so v 3. krogu Prve Lige Telemach prišli še do tretje zmage. Po zadetku mladega Marcela Ratnika so premagali mestnega tekmeca Bravo, še tretjič zapored pa niso prejeli zadetka. Mura je v Celju že vodila s 3:0, na koncu pa so Celjani uspeli odščipniti točko. Koper je še poglobil krizo Maribora v državnem prvenstvu. Na Bonifiki je slavil z 2:1.

Tako Koper kot Maribora sta med tednom izgubila v kvalifikacijah za evropska tekmovanja (Maribor vseeno ostaja v boju za Ligo Evropa), zato sta na Bonifiki celila rane. Koper je obračun bolje začel, v prvih dvajsetih minutah si je ustvaril nekaj lepih priložnosti, ki so ostale neizkoriščene. Že v 31. minuti pa je udaril nekdanji nogometaš vijoličastih Andrej Kotnik, ki je po lepi akciji in podaji Daria Kolobarića zadel za 1:0.

Maribor je hitro odgovoril na vodstvo domačinov. Tri minute po tem, ko se je znašel v zaostanku, je že izenačil. Natančen je bil Roko Baturina, ki je izkoristil lepo podajo Gregorja Sikoška, ob slabem posredovanju obrambe Kopra pa je bil rezultat poravnan.

Hitro v drugem polčasu, v 54. minuti, je Koper znova vodil. Tokrat se je po lepem obratu Bede Osuji znašel sam pred Bergsnom in ga premagal na bližnji vratnici.

Zadetek Kopra za 2:1:

Koper je imel v 59. minuti priložnost za povišanje vodstva, Kaheem Parris pa je enajstmetrovko zapravil. Rezultat se do konca srečanja ni spremenil, Primorci so se veselili velikih treh točk.

Maribor ima po treh krogih le tri točke in se nahaja na osmem mestu, Koprčani pa so na tretjem. Zbrali so šest točk.

Mura zapravila nemogoče

Obračun v Celju so bolje začeli domačini, ki so bili nevarni predvsem preko Nina Koutra in Ivana Božića, a Matka Obradovića niso uspeli premagati. Nato pa je prva udarila Mura. V 35. minuta je Mihael Klepač zaključil lep protinapad Prekmurcev za vodstvo Mure. Tik pred koncem prvega polčasa je Matic Maruško podvojil vodstvo po podaji Martina Šrolerja.

Mura je drugi polčas nadaljevala kot je zaključila prvega. V 55. minuti je Mirlind Daku povišal na 3:0 in zdelo se je, da imajo gostje tri točke že zagotovljene. A Celjani se niso predali. Le štiri minute kasneje so znižali na 3:1, po podaji s kota je bil najvišji Damjan Vuklišević.

Nato je Mura zapravila nekaj lepih priložnosti, za kar so bili kaznovani v 90. minuti. Ivan Mayeuski je prišel do strela z roba kazenskega prostora in s svojo levico premagal Obradovića z natančnim strelom po tleh. Le nekaj minut za tem pa nov šok za Prekmurce: enajstmetrovka. Žoga je v roko zadela Kobieja Morrisa, Ivan Božić pa je najstrožjo kazen zanesljivo izkoristil.

Enajstmetrovka:

Mura je zmagi in porazu s prvih dveh krogov zdaj dodala še remi in ima štiri točke. Nahaja se na četrtem mestu. Celjani so s tretjim remijem na tretji tekmi letošnje Prve lige Telemach s tremi točkami na šestem mestu.

Olimpija ostaja stoodstotna

Po zaspanem prvem polčasu v Stožicah se je ljubljanski obračun razživel v drugem polčasu. Zmaji so prvič zatresli mrežo Bravo v 73. minuti prek Mustafe Nukića, a po posredovanju VAR zadetek ni obveljal. Navijači domačih niso dolgo žalovali, saj je Olimpija pet minut kasneje znova povedla.

Po podaji s kota in zmedi v obrambi Brava je darilo izkoristil mladi, 18-letni Marcel Ratnik in zelenim zagotovil tretjo zaporedno zmago. Še tretjič so ohranili svojo mrežo nedotaknjeno in se s popolnim izkupičkom vračajo na vrh lestvice.

Zadetek Marcela Ratnika:

Domžale v 95. minuti spet zapravile zmago

V Domžalah so se pred začetkom tekme z minuto molka najprej spomnili na preminulega dolgoletnega člana njihovega kluba, trenerja Filipa Filipovskega, ki je umrl v petek.

Domžalčani so bili večji del tekme boljši nasprotnik in od 14. minute, ko je po lepi podaji mladega Emirja Saitoskega zadel Slobodan Vuk, vodili, zapravili pa še nekaj priložnosti. Dvakrat so zadeli tudi vratnico. Domžale so vodile vse do 95. minute in zdelo se je, da bodo prišle do prve zmage v novi sezoni, potem pa je s spektakularnim golom za remi z 1:1 poskrbel Tom Alen Tolić in Taboru prinesel prvo točko sezone.

Gol Toma Alena Tolića:

Radomljani v Gorici začasno na vrh lestvice

Tretji krog Prve lige Telemach sta sicer že včeraj odprla Gorica in Radomlje. Radomljani, ki so na prejšnjih devetih obračunih z Gorico vpisali le eno zmago ob dveh remijih, so v športnem parku v Novi Gorici igrali kot favoriti, tudi zaradi dejstva, da so dobro začeli sezono z zmago v Mariboru in remijem proti Celju. To vlogo so mlinarji tudi potrdili in prišli do novih treh točk.

Zadetek, ki je odločil tekmo v mestu Vrtnic:

Ne posebej razburljivo predstavo, v kateri se je zdelo, da so imeli večino časa gosti dogajanje pod nadzorom, je odločil zadetek Nedima Hadžića v prvem polčasu.

Mlinarji so se po novih treh točkah vsaj začasno skočili na sam vrh lestvice, Gorica pa je pri zmagi in dveh porazih.