Maribor slavil v Kidričevem in skočil na 2. mesto!

Prva liga 3. Nov 20200:28 > 0:43
Twitter

Nogometaši Maribora so v Športnem Parku Aluminij slavili s 3:1 in se tako vodilni Muri približali na vsega 2 točki zaostanka.

Tekma v Kidričevem bi se lahko zasukala v drugo smer, če bi gostitelji v 21. minuti realizirali enajstemtrovko. Vratar Jug je 35-letnemu Lucasu Horvatu ubranil strel iz bele točke.

Mariborčani so povedli v 35. minuti. Pred vrata nasprotnika je dobro podal Jan Repas, Rudi Požeg Vancaš pa je žogo v gol pospravil kar s prsmi.

Le 5 minut kasneje je vodstvo vijolic podvojil Nemanja MItrović, na katerega so domači pozabili po predložku Repasa s kota. Gostje so tako na odmor odšli z otipljivo prednostjo.

Vse dvome o zmagovalcu je v v 60. minuti razblinil Rok Kronaveter, ki je dosegel 5. zadetek v letošnji sezoni in se tako na vrhu liste strelcev izenačil z Mulahusejnovićem.

Šumarji so sicer častni zadetek dosegli v 84. minuti, ko je bil natančen Azemović.

Maribor se je z zmago zavihtel na 2. mesto. Varovanci Camoranesija za vodilno Muro zaostajajo za 2 točki.

Aluminij ima po devetih krogih 9 točk in je na 9. mestu.