Vombergar poskrbel za slavje Olimpije na Fazaneriji

Prva liga 21. Nov 202019:13 > 19:18
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija se je v 12. krogu državnega prvenstva veselila šeste letošnje zmage, s katero se je zavihtela na drugo mesto lestvice s točko zaostanka za vodilnim Mariborom. Za zmago Ljubljančanov na Fazaneriji proti Muri je edini zadetek dosegel Andres Vombergar.

Povezano

Olimpija je pred reprezentančnim premorom klonila proti Kopru, tokrat pa je v Murski Soboti prišla do šeste letošnje zmage. Na Fazaneriji je edini zadetek padel v 45. minuti po lepo izvedeni akciji gostujočih nogometašev.

Zmagovito akcijo je na levi strani začel Mihail Caimacov, ki je v kazenskem prostoru zaposlil Luko Marina, slednji pa je na daljši vratnici lepo našel osamljenega Andresa Vombergarja, ki mu ni bilo težko zatresti mreže Matka Obradovića.

Domači so imeli najlepšo priložnost za izenačenje v 85. miuti, ko je Andrija Filipović zadel prečko. Na koncu je bilo razmerje strelov na gol 11:10 v korist Mure, pri strelih v okvir vrat pa je bila boljša Olimpija s 5:4.

Primorski derbi brez zmagovalca
Na zadnji sobotni tekmi sta se Koper in Gorica v primorskem derbiju razšla brez zmagovalca (1:1). Goste je v 37. minuti z glavo v vodstvo popeljal Semir Smailagić, domačim pa je točko v 74. minuti z natančno izvedeno enajstmetrovko prinesel Nardin Mulahusejnović, ki je dosegel že šesti letošnji zadetek.