Olimpija prvenstvo začela z zmago proti Celju

Prva liga 16. Jul 201721:57 > 22:10
NK Olimpija Ljubljana

Olimpija je na prvi tekmi v Prvi ligi Telekom Slovenije s 3:1 ugnala Celje. Gostje iz Štajerske so se prebudili šele v drugem delu drugega polčasa, kar je bilo premalo za kaj več kot časten zadetek.

Po velikem spodrsljaju Olimpije v kvalifikacijah za evropsko ligo proti finski Vaasi, so se Ljubljančani v domačem prvenstvu na prvi tekmi proti Celju prikazali v povsem drugačni luči.

Zmaji so bili boljši nasprotnik skoz celoten prvi polčas, a so bili za dobro igro nagrajeni šele v 42. minuti, ko je s prostega strela zadel novinec Goran Brkić.

Ljubljančani so v drugem polčasu hitro prišli do povišanja vodstva. Protinapad je uspešno zaključil hitro Isaah Abass. Celjani so po drugem prejetem zadetku zapadli v krizo in hitro prejeli še tretji gol, ki je dokončno odločil zmagovalca. S strelom od daleč je za 3:0 zadel Ricardo Alves.

Novi trener Celjanov Tomaž Petrovič je potek srečanja želel spremeniti z menjavami in do neke mere mu je to tudi uspelo. Celjani so zaigrali bolje in prišli do častnega zadetka, ki ga je v 77. minuti dosegel Filip Dangubić. Do konca srečanja so Ljubljančani pretili predvsem iz protinapadov, Celjani pa so imeli še nekaj nevarnih situacij pred vrati Nejca Vidmarja, a jih niso uspeli izkoristiti.