Še en preobrat prvakov – Maribor slavi ob jezeru

Prva liga 13. Okt 201722:23 > 22:37
NK Maribor/Drago Wernig

Maribor je še enkrat dokazal, da ga na tekmah PLTS kljub zaostanku ne gre odpisati. Po vodstvu Rudarja so se aktualni prvaki v drugem polčasu vrnili in pred okoli 2000 gledalci zabeležili nove 3 točke. To je bila tretja tekma te sezone, v kateri so vijoličasti izgubljali, pa potem osvojili ves plen.

Velenjčane je v vodstvo popeljal njihov najbolj “vroč” igralec letošnje sezone, John MaryV 34. minuti je Jasmin Handanović stekel iz svojih vrat na podajo Ilija Antonova, vendar je žogo grdo zgrešil in jo doniral Maryju, ki je s kakšnih 20 metrov rutinirano zadel v prazna vrata. Maribor je prvi polčas izgubil kljub temu, da je imel žogo kar konkretno več v svoji posesti (61:39).

Udeleženci lige prvakov so v 52. minuti izenačili, za kar je z zelo lepim strelom poskrbel Jasmin Mešanović. V nadaljevanju je vratarja Pridigarja namučil Martin Milec, dve priložnosti pa je zapravil tudi Luka Zahović.

V 69. minuti sta pri Mariboru na zelenico vstopila Dare Vršič in Marcos Tavares, ki sta zamenjala Liorja Einbroma in Mešanovića. Vijoličasti so napadali za zmagoviti gol in v 82. minutidočakali svoj trenutek.

Vršič je z globinsko podajo lepo našel Damjana Boharja, ki je nato z diagonalnim strelom s 14 metrov žogo poslal v levi spodnji kot velenjskega čuvaja mreže. V 88. minuti je bil pri domačih izključen še Josip Tomašević, ki je s podplatom štartal v nogo Vršiča.

Preostale štiri tekme bodo v soboto. Do tega kroga vodilna Olimpija bo gostovala v Kidričevem. Po nepopolnem 12. krogu je Maribor vsaj do jutri na vrhu z 28 točkami.