Domžale ugnale Gorico, Aluminij slavil v Celju

Prva liga 21. Okt 201717:19 > 17:51
Domžale/Twitter

Sobotno nogometno dogajanje v Prvi ligi Telekom Slovenije se je začelo s popoldanskima tekmama med Celjem in Aluminijem (1:2) ter Gorico in Domžalami (1:3).

Derbi 13. kroga PLTS je postregel z zanimivo tekmo. V Novi Gorici so domačini povedli že v 6. minuti, ko je neodločnost gostujoče obrambe na robu kazenskega prostora izkoristil Kyrian Nwabueze, ki je Dejana Milića ugnal z močnim strelom.

Domžalčani so izenačili v 37. minuti, ko je prosti strel izvedel Jure Balkovec, njegovo podajo pa je izkoristil Marko Alvir in z glavo ukanil Grego Sorčana.

V drugem delu so gostje prišli do popolnega preobrata. V 55. minuti se je z asistenco znova izkazal Balkovec, ki je tokrat našel Senijada Ibričića. Domžalčani so tudi tretji zadetek dosegli z glavo, za končnih 3:1 pa je v 69. minuti poskrbel Alvir, ki se je razveselil drugega zadetka na tekmi.

Aluminij v sodnikovem dodatku do zmage v Celju

Na prvi sobotni tekmi so Kidričani prišli do svoje prve zmage po sedmem krogu PLTS in poskrbeli, da Celjani pod vodsvtom Dušana Kosića še naprej ostajajo brez ligaške zmage.

V prvem polčasu smo videli le zadetek gostiteljev, ki jih je v 22. minuti v vodstvo popeljal Filip Dangubić, ki je bil eden izmed najbolj razigranih na igiršču. Gostje so v prvem polčasu delovali zelo neodločni, a kljub temu v 18. minuti skoraj povedli. Celjane je takrat po strelu Žige Škofleka s približno 20 metrov rešila vratnica.

V drugem delu so gledalci dolgo časa čakali na prvo nevarno akcijo. Prvi so zapretili gostje, a Matic Vrbanec v 67. minuti s prostega strela ni bil dovolj natančen. Celjani so odgovorili v 74. minuti, ko je pred vrati do žoge prišel branilec Elvedin Džinić, ki je z volejem meril preko vrat.

V 80. minuti je sodnik AsmirSagrković pokazal na najstrožjo kazen za Aluminij, ki jo je zaradi igranja z roko zakrivil Deni Štraus. Kazenski strel je zanesljivo izvedel Vrbanec in poskrbel za izenačenje. Aluminij je do popolnega preobrata prišel v tretji minuti sodniškega dodatka, ko je lepo podajo Ibrahima Mensaha izkoristil Anton Rogina.

V večernem terminu se bosta ob 20.20 v Ljudskem vrtu pomerila Maribor in Ankaran, zadnjo tekmo pa bosta v nedeljo ob 19.00 odigrala Krško in Rudar. Olimpija je že v petek ugnala Triglav.