Mariborčani premor izkoristili za obračun s Sturmom

Prva liga 24. Mar 201816:46 > 16:57
NK Maribor/Drago Wernig

Nogometaši Maribora, ki v spomladanskem delu nikakor ne najdejo šampionske forme, so ob reprezentančnem premoru odigrali prijateljski obračun s Sturmom iz Graza. Vijoličasti so tekmo dobili z 2:1.

V taboru Maribora so zaradi reprezentančnih obveznosti manjkali Martin Milec, Martin Kramarič in Jan Mlakar, zaradi poškodb pa sta bila odsotna še Blaž Vrhovec in Kassim Doumbia.

Aktualni slovenski prvaki so tekmo začeli odločno in prvič zapretili v drugi minuti, ko je Valon Ahmedi podal v kazenski prostor, a Marko Šuler žoge ni uspel preusmeriti proti golu. V 10. minuti smo videli prvi nevaren napad Sturma, a se je z obrambo izkazal Jasmin Handanović. Avstrijci so v 13. minuti povedli. Alar je podal v sredino, Handanovića pa je matiral Edomwonyi. Mariborčani so po prejetem zadetku znova prevzeli pobudo in nanizali nekaj nevarnih akcij, izenačili pa v 33. minuti, ko je Marcos Tavares priigral prosti strel. Ahmedi se je izkazal s sijajnim zaključkom in poskrbel za 1:1. Le tri minute kasneje je sledila nova odlična akcija Maribora, ki je prinesla popoln preobrat. Gregor Bajde in Mitja Viler sta kombinirala po levi, slednji je podal do Damjana Boharja, ta pa je žogo v gol poslal med nogama vratarja.

Darko Milanič je pred začetkom drugega dela opravil kar 10 menjav, zato je tempo igre razumljivo padel. Prvi so zapretili gostje, ki so v 58. minuti krenili v protinapad, a je poskus Edomwonyija z blokom zaustavil Ahmedi. V 67. mitnui je v sredino podal Potzmann, zamudil pa je Eze. Sturm si je do konca tekme priigral le še eno priložnost, Maribor pa je v drugem delu zapretil samo v 87. minuti, ko je Luka Zahović podal proti Daretu Vršiču, le-ta pa je žogo poslal čez prečko.

Za Maribor so nastopili:

1. polčas: Handanović, Hodžić, Ivković, Šuler, Viler, Cretu, Pihler, Bajde, Ahmedi, Bohar, Tavares. 2. polčas: Cotman, Mertelj, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Hotić, Ahmedi, Vršič, Mešanović, Zahović.