Radomlje do zmage v Ljubljani

Prva liga 2. Apr 201822:17 > 22:20
NZS

V Ljubljani so se prve zmage v nadaljevanju sezone veselili Radomljani, ki so premagali Ilirijo z 2:1.

Varovanci radomeljskega stratega so se v obračunu z Ilirijo pobrali po porazih z Dravo in Zarico, ki sta mlinarje oddaljila od boja za drugo mesto. Gostje so povedli v drugi minuti srečanja, ko je ljubljanskega vratarja Tonija Šuškovića premagal Luka Cerar in postavil tudi izid polčasa. Nogometaši Ilirije so se v šesti minuti nadaljevanja vrnili v igro po avtogolu gostujočega kapetana Igorja Barukčića, a so Radomlje vsega tri minute zatem vnovič vodile. Tri točke je rumenim zagotovil Ernest Grvala. Radomlje so se z zmago povzpele na peto mesto lestvice, pred Jadran, za drugimi Ptujčani pa s tekmo manj zaostajajo 13 točk.

Ilirija je zdrsnila na 11. mesto, saj so se v dvoboju začelja lestvice pomembne zmage veselili Slatinčani. Rogaška je maščevala jesenski poraz na Ravnah, dvoboj, ki ga je sobotno deževje prestavilo na ponedeljek, pa je ponudil šest zadetkov.