Prednost se topi – Maribor zaostanek zmanjšal na -7

Prva liga 11. Apr 201817:16 > 17:33
Twitter

V zaostali tekmi 20. kroga Prve lige Telekom Slovenije so aktualni prvaki iz Maribora s kar 5:0 zmagali v Kranju pri tamkajšnjemu Triglavu. Dvakrat se je med strelce vpisal Luka Zahović.

Zahović je odlično dopolnjeval napad prvakov, pri katerem je imel tokrat glavno besedo mladinski reprezentant Slovenije, Jan Mlakar. Ta je v 13. minuti zrežiral prvi zadetek na tekmi, ko je v kazenski prostor poslal uporaben predložek, žogo pa je v mrežo pospravil Zahović.

Dve minuti kasneje bi lahko domači izenačili, a je Mateju Poplatniku vratar Jasmin Handanović ubranil strel z 11 metrov. Delo soi meli vijoličasti od 18. minute olajšano, saj so domači ostali brez izključenega Davida Zeca, ki je v kazenskem prostoru na zaustavil Zahovića in Štajercem podaril enajstmetrovko. To je hladnokrvo izkoristil Jan Mlakar, na 3:0 pa je z avtogolom v 39. minuti povišal Vlado Šmit

Eden izmed najbolj obetavnih mladih slovenskih nogometašev je blestel tudi v drugem polčasu. V 75. minuti je po njegovi podaji zadel Marcos Tavares, končni izid je iz neposredne bližine ob drug vratnici s strelom pod prečko postavil Zahović. Tudi tokrat se je s podajo izkazal kdo drug kot Mlakar.

Mariborčani so z novimi tremi točkami zaostanek za vodilno Olimpijo sedaj stopili na sedem točk. Naslednjo tekmo vijoličasti igrajo v nedeljo pri Gorici, medtem ko bo največje pozornosti deležen sobotni derbi Olimpije in Domžal v Stožicah.