Mura se vrača v prvo ligo!

Prva liga 13. Maj 201820:31 > 20:42
NŠ Mura

Nogometaši Mure so si z zmago v 28. krogu 2. SNL proti ekipi Cherrybox 24 Tabor Sežana (3:0) zagotovili napredovanje v Prvo ligo Telekom Slovenije.

Gostitelji so pred 1.200 gledalci na Fazaneriji povedli že v 3. minuti, ko je podajo Nika Kouterja izkoristil Matic Maruško. Ta je bil natančen tudi v 23. minuti, ko mu je v prostor podal Amadej Maroša. Končni izid je pet minut pred koncem postavil Žiga Kous.

Boj za drugo mesto, ki zagotavlja kvalifikacije za preboj med elito, bo napet vse do konca. Drava je s 6:0 odpravila Veržej, Nafta pa je le remizirala z Brežicami (2:2). Lendavčani imajo za Ptujčani dve točki zaostanka.

Zanimivo je bilo tudi v Radomljah, kjer je lokalni derbi dobil domači Kalcer, ki je s 3:0 premagal Roltek Dob. Gal Primc je zadel v 36. minuti, tik pred odmorom je Anel Hajrović povišal na 2:0 z bele točke. Končni izid je postavil Sandi Nuhanović v 83. minuti. Radomlje so na lestvici na četrtem mestu.