Olimpija s polnim izkupičkom iz Fazanerije

Prva liga 16. Sep 201817:48 > 18:07
NK Olimpija Ljubljana

Ljubljančani so kljub enakovredni igri premagali Muro (0:2), danes še tekma Domžale - Triglav.

Ob 16h je Mura doma gostila Olimpijo, za katero je na trenerski klopi debitiral Zoran Barišić.

Pred približno 5000 gledalci so v začetku tekme zapretili Zmaji, domača obramba pa se je dobro upirala. V 15. minuti je atraktivno s škrajicami poskušal Sirk in bil nagrajen z aplavzom, za goste pa je resneje v 26. minuti od daleč zagrozil Kronaveter, a se je izkazal domači vratar Obradović, že minuto kasneje je ubranil tudi strel Lupete, ne pa tudi strela Kronavetra, ki je tako z razdalje v 30. minuti Ljubljančane popeljal v vodstvo. Domači so nato postali nevarnejši, a izenačiti niso uspeli. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:1.

Tudi drugi polčas se je začel podobno kot prvi, s pritiskom gostov, a so se jim domači dobro postavljali po robu in jim bili povsem enakovredni, v nekem trenutku celo nevarnejši, ko je Šušnjara v 62. minuti zadel vratnico, nato pa še za malo zgrešil gol. v 69. minuti sta obe ekipi ostali brez igralca po prejetem rdečem kartonu Šušnjare in Štiglica. Za goste je povišal vodstvo Putinčanin v 90.minuti.