Tudi Olimpija med četrfinalisti Pokala Slovenije

Prva liga 21. Sep 20189:18 > 9:34
NK Olimpija Ljubljana

Četrtfinalisti Pokala Slovenije so Aluminij, Domžale, Gorica, Koper, Krško, Maribor, Mura in Olimpija.

Kot zadnji so se med osmerico najboljših uvrstili še nogometaši Olimpije. Mesto so si zagotovili z zmago v Stožicah proti Triglavu z 2:1.

Domači so povedli v 14. minuti, ko je s svojim prvencem v dresu Olimpije razveselil hrvaški napadalec Ivan Lendrić. Zadel je odbiti strel vratarja Kranja Čadeža. Po seriji neizkoriščenih priložnosti so v 83. minuti izenačili gostje. Po prekršku Boatenga je prosti strel izkoristil nekdanji zmaj David Tijanić, ki je iz približno 22 metrov premagal domačega vratarja Nejca Vidmarja. Ko so bili že vsi v mislih pri podaljških, je v 89. minuti je po daljšem obleganju gostujočih vrat Matic Črnic s pravim evrogolom žogo le spravil za hrbet Čadeža, Ljubljančane pa med četrfinaliste Pokala Slovenije.