Mariborčani s 4 goli do remija z Domžalami (2:2)

Prva liga 22. Sep 201821:59 > 22:00
NK Maribor/Drago Wernig

V devetem krogu PLTS so se danes pomerili Gorica in Krško ter Maribor in Domžale.

NK Domžale

V Ljudskem vrtu se je začelo dramatično. Že po nekaj sekundah igre je Viler dosegel avtogol za zgodnje vodstvo Domžal, a je že v 10. minuti Mlakar poskrbel za izenačenje. Še preden je Damir Skomina odpiskal konec prvega polčasa je v vodstvo domače popeljal Ivković, ko je zadel po podaji s kota Drviševića.

V drugem polčasu so za izenačenje poskrbeli kar Mariborčani. Že drugič je Ivković zatresel mrežo, tokrat v 64. minuti. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil. Aleksander Rajčević je prejel rdeči karton in za zadnjih 15 minut tekme zapustil ekipo na zelenici z 10 igralci

Gorica je doma z minimalno zmago premagala Krško (1:0). Čeprav so ritem tekme narekovali gostje, so tudi tokrat ostali brez zmage. Redki izleti Goričanov pred vrata Marka Zalokarja pa so v 80. minut vseeno obrodili, ko je za minimalno zmago zadel Mark Gulič.