Dervišević ustavil nevarni Aluminij

Prva liga 6. Okt 201819:28 > 19:31
NK Maribor/Drago Wernig

Vodilni Maribor je hitro pozabil visok poraz proti Muri, potem ko je v 12. krogu PLTS v Ljudskem vrtu z 2:1 odpravil Aluminij.

Aluminij je imel prvo priložnost za vodstvo že v uvodni minuti, a se je ob prostem strelu Lucasa Horvata izkazal Jasmin Handanović. Že v tretji minuti so domači povedli. Dino Hotić je sijajno podal v kazenski prostor, kjer je njegovo podajo izkoristil Jan Mlakar in se na vrhu lestvice strelcev izenačil ravo s Hotićem in Rokom Sirkom iz Mure.

Gledalci so naslednji zadetek na zanimivem srečanju videli v 62. minuti. Nemanja Jakšič je po daljši akciji Aluminija podal pred vrata, kjer je bil z glavo natančen Rok Kidrič.

Le pet minut kasneje se je zgodil odločilni trenutek srečanja. Najboljši podajalec lige Amir Dervišević je izvajal prosti strel iz desne strani, pred vrata je poslal ostro žogo, ki je zletela mimo vseh igralcev in tudi vratarja Aluminija Luke Janžekoviča.

Maribor po novi zmagi ostaja v prepričljivem vodstvu, Aluminij pa s 17 točkami drži četrto mesto.