Celjani vnovčili številčno premoč in ugnali Krško

Prva liga 21. Okt 201818:05 > 18:11
NK Celje

Nogometaši Celja so na prvi nedeljski tekmi 13. kroga PLTS proti Krškem prišli do zmage z 2:1.

Gostitelji so se sicer že v osmi minuti znašli v zaostanku, za vodstvo Krškega je poskrbel Dalibor Volaš. Celjani so se hitro vrnili in v 13. minuti izkoristili enajstmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Mitja Lotrič.

V drugem polčasu so Krčani v 70. minuti ostali brez vratarja Marka Zalokarja, ki je za prekršek nad Elvirjem Ibiševićem zunaj kazenskega prostora dobil rdeči karton. V igro je vstopil 20-letni rezervni vratar Žiga Frelih, Celjani pa so številčno premoč hitro vnovčili.

Odločilna akcija je stekla v 74. minuti, ko je Amadej Brecl podal v kazenski prostor, Elvir Ibišević je bil prekratek, na oddaljenejši vratnici pa je bil dobro postavlejn Rudi Požeg Vancaš, ki je s sedmim zadetkom sezone Celju priigral tretjo zmago v sezoni.