Maribor izkoristil kiks Olimpije

Prva liga 1. Dec 201819:55 > 20:09
NK Maribor/Drago Wernig

Maribor je slavil v Domžalah z 2:1 in še povečal razliko od drugouvrščene Olimpije, ki je na gostovanju pri Aluminiju hudo klonila.

V Domžalah so gostovali Mariborčani, ki so izkoristili šokanten poraz Olimpije in na vrhu lestvice ubežali na prednost 9 točk.

Domžalčani so povedli v 5. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadel Gnezda Čerin. Sledil je odgovor Mariborčanov, ki so bili v nadaljevanju nevarnejši in svojo premoč tudi nadgradili z izenačujočim zadetkom Mlakarja v 19. minuti, kateremu je podajo prispeval Zahovič. V 34. minuti je bil blizu povišanja vodstva v gosteh Vrhovec, ki je zadel prečko, nato pa je še Klinarjev strel z golove črte izbil Sikošek.

Tudi v drugem polčasu so več pretili gostje iz štajerske prestolnice, nagrajeni so bili v 73. minuti, ko je po podaji s kota najvišje skočil Ivković in zadel za 2:1. Poskusi domačih v iskanju remija so bili zatrti.

Domžale so na 4. mestu s 24 točkami za Aluminijem (27 točk), ki je danes ponižal Olimpijo s 6:2.