Maribor za konec jeseni uspešen še v Velenju

Prva liga 7. Dec 201817:05 > 17:06
NZS

Na uvodni tekmi 19. (zadnjega jesenskega) kroga PLTS je bil Maribor s 3:1 uspešnejši od Rudarja. V Velenju je Maribor slavil na svoji zadnji tekmi te jeseni in si priigral že 12 točk prednosti pred Olimpijo, ki bo svojo tekmo odigrala jutri.

Mariborski nogometaši bodo na zimski odmor odšli z najmanj devetimi točkami prednosti pred drugouvrščeno Olimpijo, to jim je zagotovila zaslužena zmaga v Velenju. Do nje oslabljeni niso prišli z blestečo predstavo, a so še enkrat več dokazali, da znajo izkoristiti vsako minimalno napako, ki jim jo ponudijo tekmeci. Teh je bilo v velenjski ekipi kar nekaj, posledica je bil tudi poraz, po katerem ostajajo z 18 točkami na osmem mestu prvenstvene razpredelnice.

Gostitelji so tekmo začeli pogumno, prvi del prvega polčasa je bil povsem enakovreden, priložnosti praktično ni bilo. V 14. minuti so sicer gosti nekajkrat streljali na gol, a žoga ni našla poti v mrežo, po kotu pa je Luka Zahović prišel do strela, a je bil Matej Radan na mestu. V 29. minuti se je Zahović znašel v podobni priložnosti, tokrat je streljal mimo gola, učinkovitejši od njega pa je bil v 38. minuti Jan Mlakar, ki je izkoristil podajo z desne strani, z neposredne bližine je zatresel mrežo.

Le tri minute pozneje bi lahko domači izenačili, Dominik Radić je ušel mariborski obrambi, z leve strani prišel pred vratarja Kenana Pirića, a je bil ta dobro postavljen in je strel ubranil. Lepo priložnost je imel na drugi strani v 41. minuti spet Zahović, po podaji Mlakarja je sam pritekel pred Radana, a je ta z nogo dobro posredoval.

Kazen za zapravljeno priložnost je prišla že v naslednjem napadu, ko je navidez nenevarno akcijo uspešno končal Leon Črnić, po podaji Radića ni okleval s strelom, ki je končal za hrbtom Pirića.

Tudi drugi del so Velenjčani začeli podjetno, a v času njihove premoči so gosti spet povedli. Po lepi podaji Jasmina Mešanovića je Zahović spet sam stekel proti vratarju, tokrat ga je z nizkim strelom tudi premagal.

Zmagovalec je bil dokončno rešen v 59. minuti, ko je bil po kotu v kazenskem prostoru najvišji Saša Ivković, njegov strel z glavo je bil dovolj močan in natančen, da je končal v mreži. Za branilca Maribora je bil to že šesti gol v sezoni, z njim je umiril velenjske nogometaše, ki so se takrat že zavedali, da točk proti tradicionalno neugodnem tekmecu tudi tokrat ne bo.