Olimpija rutinsko z Gorico, slavili tudi v Celju

Prva liga 19. Apr 201920:09 > 20:11
SK

Nogometaši Olimpije so v 28. krogu slovenskega nogometnega prvenstva s 3:1premagali ekipo Gorice in tako zabeležili 15. zmago v tej sezoni PLTS.

Ljubljančani so prišli do prepričljive zmage v tekmi proti Gorici, potem ko so povedli s 3:0 pa dvoma o zmagovalcu ni bilo več. V vostvo je zmaje popeljal Marko Putinčanin v 26. minuti, prednost je učvrstil Rok Kronaveter v tretji minuti drugega polčasa. Na 3:0 je povišal Jucie Lupeta v 54. minuti srečanja.

Poraz je z zadetkom 20 minut kasneje ublažil Mitja Kavčič.

Olimpija je na drugem mestu lestvice slovenskega nogometnega prvensta s 54 točkami, devet manj od vodilnega Maribora. Gorica je na predzadnjem mestu s 26 točkami in se še vedno bori za obstanek med elito.

V drgui tekmi dneva je Celje premagalo Aluminij z 1:0, odločilni gol na tekmi pa je dosegel Mitja Lotrič v 64. minuti srečajna. Celje se je prebilo na četrto mesto in ima 40 točk, tri več od Aluminija, ki je dve msti za nogometaši iz Celja.