Šest golov v Stožicah in zmaga Olimpije

Prva liga 5. Maj 201920:35 > 20:42
NK Olimpija/SPS

15. krog Prve lige Telekom Slovenije se je sklenil s tekmo med Olimpijo in Triglavom. Ljubljančani so zmagali s 4:2.

Prvi so sicer zadeli gostje, ki jih je v vodstvo po protinapadu povedel Luka MajcemZmaji so izenačili v 32. minuti, ko je s prostega strela sprožil Rok Kronaveter, žoga pa se je od živega zidu odbila do Marka Putinčanina, ki je zadel s strelom po tleh. Olimpija je po izenačenju nadaljevala s pritiskom in v 44. minuti preko Vitalijsa Maksimenka prišla do popolnega preobrata.

Tudi drugi polčas je bolje začel Triglav, ki pa ni uspel izenačiti. Njihov nalet je v 59. minuti presekal Endri Cekici, ki je z roba kazenskega prostora zadel za 3:1. Cekici in Kronaveter sta bila znova na delu v 87. minuti, ko je Mariborčan v dresu Olimpije z glavo zadel za 4:1. Končni rezultat je nato postavil Tin Karamatić.