Olimpija s tremi zadetki preložila slavje Maribora

Prva liga 11. Maj 201917:51 > 17:57
Sportklub Slovenija

Maribor bi z zmago na večnem derbiju tudi teoretično potrdili 15. naslov državnih prvakov, toda pričakovano čago v Ljudskem vrtu so pokvarili nogometaši Olimpije, ki so po odličnem prvemu polčasu slavili z 0:3.

V Ljudskem vrtu je bilo vse pripravljeno za kronanje ob 15. prvenstveni zvezdici, toda okoli 12 tisoč gledalcev se je domov odpravilo razočaranih. Olimpija je v prvem polčasu trikrat zatresla domačo mrežo in se vsaj nekoliko odkupila svojim navijačem za nekatere napake na minulih obračunih. Vijoličasti niso pokazali veliko, sicer imeli žogo nekoliko več v posesti (53:47), vendar pokazali premalo, da bi potrdili naslov, tako da bodo morali na slavje počakati vsaj še en krog.

Ljubljančani so Ljudski vrt prvič šokirali v 15. minuti. Dino Štiglec je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je Haris Kidrić obkrožen s Sašo Ivkovićem in Aleksandrom Rajčevićem prišel do strela in uspel premagati Kenana Pirića. Drugi šok za domače je sledil tri minute kasneje. Tokrat je predložek z desne strani poslal Jan Andrejašič, v vlogi eksekutorja pa se je izkazal Rok Kronaveter. Mariborčan na delu v Ljubljani se zadetka ni veselil.

Ljubljanski šov se je nadaljeval v 35. minuti. Endri Čekići je Pirića matiral z diagonalnim strelom iz kazenskega prostora, potem ko je pred tem izkoristil darilo Amirja Derviševiča, ki je tik pred svojim kazenskim prostorom naredil veliko napako, saj je žogo nogometašu Olimpije podal točno na nogo.

Darko Milanič je v drugem polčasu na igrišče poslal tudi kapetana Marcosa Tavaresa, pred golom pa so bili še naprej bolj konkretni gostje. V 58. minuti je Pirić odlično posredoval ob akciji Kronavetra in Kadrića, domači pa so bili še najbližje častnemu zadetku v 86. minuti, ko je Luka Zahović zadel vratnico.

Za najboljša slovenska kluba to ni bil zadnji letošnji večni derbi. Maribor in Olimpija se bosta pomerila še 30. maja v finalu pokalnega tekmovanja. Srečanje iz Celja si v živo oglejte na programih Sportkluba!

Mura suverena v Krškem
Na prvi sobotni tekmi je Mura v gosteh pri zadnjeuvrščenem Krškem slavila s 3:0. Za zmago gostov, s katero so se vsaj začasno zavihteli na četrto mesto, so zadeli Luka Volarič, Rok Sirk in Nik Lorbek.