Olimpija padla v Stožicah, Domžale slavile s 4:1

Prva liga 15. Maj 201918:54 > 19:00
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Domžal so na tekmi 33. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah s 4:1 premagali Olimpijo in Mariboru ponudili, da že v tem krogu potrdi 15. zvezdico.

Gostje so v prestolnici povedli v 2. minuti, ko je avt izvedel Sikošek, Mujan pa je prisilil Vitalijsa Maksimenka, da je žogo poslal v lastno mrežo. Tudi do drugega gola s Domžalčani prišli po prekinitvi iz leve. Ibričić je odlično izvedel kot, Dobrovoljc je žogo z glavo podaljšal proti oddaljenejši vratnici, kjer je bil na pravem mestu Amedej Vetrih.

V 58. minuti je tekmo dokončno odločil Slobodan Vuk, do konca obračuna pa smo nato videli še dva gola. V 70. minuti je zaostanek Olimpije znižal Rok Kronaveter, v 78. minuti pa je končni rezultat postavil Shamar Nicholson, ki je izkoristil krasno podajo Gnezde Čerina.

Maribor ob 20.15 gostuje v Celju, kjer si lahko vijoličasti z zmago že zagotovijo naslov državnih prvakov.