Mura do zadnje evropske vstopnice!

Prva liga 25. Maj 201919:57 > 20:02
Ekipa24.si

Konec je Prve lige Telekom Slovenije. V zadnjem krogu je štel le obračun med Muro in Celjem, ki je dal še zadnjega potnika v evropska tekmovanja. Mura si je četrto mesto zagotovila z remijem na polni Fazaneriji (1:1).

Mura je na obračunu branila četrto mesto, za uvrstitev v Evropo pa ji je zadoščal že remi.

Tekma se je za domače začela katastrofalno, saj je že v tretji minuti zadel Luka Kerin in Celjane popeljal v vodstvo. Domačini so bili v šoku, Celjani pa so v nadaljevanju zapravili še nekaj izjemni priložnosti, da bi povedli z 2:0.

V drugem polčasu so gostitelji pritisnili in bili za trud nagrajeni v 51. minuti. Evropo je pristreljal Amadej Maroša. Celjani so zares pritisnili šele v zaključku, Mura pa se je uspešno ubranila.

Na preostalih obračunih je Aluminij z 1:0 odpravil Olimpijo, odpisano Krško je s 3:2 premagalo Gorico, Velenjčani pa so remizirali s Triglavom (2:2). Na prvi tekmi zadnjega kroga so Domžale z 2:1 premagale Maribor.